| Noone09 a întrebat:

pe 1 septembrie trebuie sa dau o corijenta la mate si nu prea am invatat... puteti sa-mi spuneti cam ce ar trebui sa invat adica in mare ce este mai important.
P.S pentru clasa a 10

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai deschide manualul și vezi ce capitole importante sunt, apoi încearcă sa faci niște exerciții din ele.
Nu o sa fie greu, dar trebuie sa ai puțin habar, nu sa dai foaia goală.
Dacă nu și manual, găsești unul pe net in format electronic.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, de corijenta asta depinde daca treci in anul urmator sau nu.
Daca nu te-a preocupat invatatul pana acum, unde ar fi trebuit sa stai 10 ore/zi in fata caietului si cartii de matematica, ma indoiesc ca poti ingrasa porcul acum, cand nu mai ai timpd e invatat. Practic, matematica se invata cu creionul in mana, efectuand sute de exercitii si probleme, pentru ca, ce vei primii la exmaneuld e corijenta va fi din cartea de matematica.