| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu ceva. Primul care imi raspudne si ma ajuta ia funda. Am nevoie pentru olimpiada de romana de niste expresii ce sa le pot folosi in comentarii( de sfarsit). Adica ceva de genul :"..., artist neintrecut prezinta in. un sentiment curat incat...", intelegeti voi. Dar sa fie frumoase. Ms mult pup :X

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Expresiile acestea trebuie să vină din bagajul tău de cunoștințe și simțiri, nu de la alții. Uite ce pot să-ți dau eu, în ajutor http://lecturirecenzate.ro/ și http://povesti-si-povestiri.blogspot.com/

| breezy a răspuns:

Si tu te-ai calificat la romana? laughing

| anonim_4396 explică (pentru breezy):

Dap, m-am calificat. De ce?

| Teutzaaa a răspuns:

Autorul zugraveste in aceasta opera...
autorul isi exprima gandurile/ideile/sentimentele...
se observa o arta simpla/mai incarcata...
autorul ne ofera tonaltatea razelor vesele/triste/drematice
funda?big grin

| anonim_4396 explică (pentru Teutzaaa):

Mersi teutzzaaa. Sa te intrebare cv ce nu are legatura cu asta. Iti palce cumva Avril Lavigne?

| Teutzaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda...dar nu sunt inebunita dupa ea

| anonim_4396 explică (pentru Teutzaaa):

Exact asa sunt si eu. O iubeeesc! Vreau sa imi fac suvite ca ea big grin

| Teutzaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu dar nu ma lasa la scoala crying cred ca imi pun de alea falze laughing

| anonim_4396 explică (pentru Teutzaaa):

laughing Eu mi le fac vara. Apropo, ai vreo idee despre urmatorul album? Cand il scoate? Ca eu nu straight face

| Teutzaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu am habar...chiar deloc.

| anonim_4396 explică (pentru Teutzaaa):

Ciudat. in fine, ma vucur ca am mai gasit pe cineva care e la fel de innebunita ca si mine laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma bucur* pardon big grin

| Teutzaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi zic ca e o prostie dar nu e asa

| anonim_4396 explică (pentru Teutzaaa):

Stii ceva? E treaba lor. De-aia nu mai pot euwinking

| Teutzaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact