| Zveirest a întrebat:

Acum 2 saptamani am dat un test la fizica si cam toata clasa a copiat ca profa a vorbit cu nu stiu ce profesoara de la 7 -B (eu sunt 7 A)
Asa. Si eu cu un coleg am copiat unu l de la altul la o problema el stia calcule cum sa le aplice eu teoria si nici el nici eu nu am apucat sa o terminam. E cam la fel si la mine si la el. Am mai facut eu niste mazgalituri ca si cum as fi incercat sa fac un calcul ca si cum nu mi-a iesit rezolvarea in fine. Daca ne zice nou ca e cam asemanatoare lucrarea sau ca am copiat ce sa ii zic. Ma gandesc de 2 seri si nu gasesc nimic si imi e cam frica ca o sa iau 2. Ce sa ii zic va roooggg mult sa ma ajutatiiiii.

Răspuns Câştigător
| darkcynical232 a răspuns:

Linisteste-te!
Sansele sa iti spuna ceva sunt extrem de mici.
Testul a fost la fizica nu la limba romana. A trebuit sa calculezi ceva nu sa scrii o compunere. Deci calculele oricum o sa semene catusi de cat cu ale colegilor tai.
Dar, daca iti reproseaza ceva tie si colegului tau... Neaga! Spune si tu la misto : " Mintile geniale gandesc la fel"

| Zveirest explică (pentru darkcynical232):

Iti multumesc si colegul meu mi-a zic ceva asemanator dar eu ca persoana trebuie sa ascult aceeasi opinie de l
a mai multe persoane.

1 răspuns: