| Black13LoL a întrebat:

Acum cateva zile am dat examenele de diferenta si azi am primit rezultatul ca fiind admin (am dat din muzica,desen, informatica intensiv). Si am luat azi cererea de transfer. etc. Media de la liceul de la care am plecat pe semetrul 1 cum se ia? Adica cat de mult conteaza daca am luat examenele de diferenta si am avut media de admitere mai mare ca la ultimul la inceputul anului (ultimul 9.15, eu 9.18). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu are nicio relevanta media semetriala! Pentru aprobarea unui transfer, in cazul in care esti in clasa a IX-a, sunt importante numai media de admitere in liceu si promovarea examenelor de diferenta.
Media semestrului I se inscrie in foaia matricola care va fi transferata odata cu tine la noua scoala. Daca cererea de transfer a fost aprobata de catre Consiliul de administratie al scolii la care doresti transferul vei incepe semestrul al 2-lea la acea scoala --- cu atat mai mult cu cat ai promovat examenele de diferenta!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru aprobarea transferului NU se ia în considerare media din semestrul 1!

Vezi alte detalii despre transfer în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......fo-ma-pot/

Toate cele bune!