| robertpopescu2005 a întrebat:

Salut, acum sunt în primul an de liceu (clasa a-9-a) și am întrat cu media 8, 84 pe profilul filologie și acum regret că am ales acest profil și aș dori să aflu dacă pot sa ma transfer după un semestru pe profilul matematica informatica în același (ultima medie de admitere la mate-info a fost 8, 63) URGENT, sunt foarte curios.

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

Da,poti...vorbeste cu conducerea școlii și se va rezolva... învață bine semestrul ăsta, mă refer să ai o medie decentă. La mine în liceu când eram în clasa a 9 a o fată s-a transferat chiar din prima zi ( nu stiu cum, dar a reușit)

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intre semeste doar in situații deosebite, greoi și nesigur, după un an, da deplin (atenție la medie)

| Bobby1705 a răspuns:

În principiu, NU se poate efectua un transfer în anul școlar. Am colegi care și ei au încercat să se transfere, dar fără succes pe perioada anului. La final de an, da, transferurile se pot efectua. Vei da și niște diferențe la câteva materii. Sunt șanse să intrii, sunt șanse să nu. Filologia are niște avantaje față de mate-info, și acolo e mult, mult mai greu față de filologie. La filo, nu mai dai BAC-ul la mate, ci la Istorie etc. Dar tu decizi. Răspunsul este NU, nu te poți transfera după un semestru, pare rău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby1705):

Cum să nu poată?! S-au schimbat regulile, sau ce?
Eu acum 9 ani când eram la liceu, am avut o colegă care s-a transferat la Științe Sociale după primul semestru, ea fiind inițial la profilul Științe ale Naturii.

| Bobby1705 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt 2 profile total diferite, filologia și mate-info. Chiar și așa, eu nu spun că e imposibil. Cu suma corectă, sau cu relația cea mai puternică, orice se poate happy am avut prieteni care au încercat să se transfere de la un profil, la altul și nu au reușit. Posibil să se fii schimbat multe de atunci. Rar am auzit să se transfere cineva între semestre.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby1705):

La mine în liceu s-a întâmplat cu ușurință acum 9 ani.