| Edy2016 a întrebat:

Am 14 ani, sunt in clasa a 8a si imi doresc sa ajung la liceul Tudor Vianu din Bucuresti.Pana acum media mea 5-7 este 10, dar nu sunt olimpic si nici nu ma consider extrem de destept.Am auzit ca acolo ajung doar "cremele" si nu stiu daca as face fata unei clase de olimpici cand eu niciodată nu am trecut de etapa locală la matematica...Ati putea va rog sa imi dati un sfat, o părere...etc As putea face fața la acel liceu avand in vedere ca nu sunt olimpic sau un mic geniu?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa progresezi, nu vei face fata. Depinde ce iti doresti tu.

| Edy2016 explică (pentru anonim_4396):

Pai vreau sa fiu programator si sa studiez eventual in strainatate, dar nu stiu daca sunt chiar asa bun pentru un liceu de olimpici