| FoxyMyHero a întrebat:

Am ales profilul Economie si as vrea sa stiu daca, dupa ce termin liceul economic se intra la facultatea de Finante si Banci doar cu rezultatele de la Bac,sau se da alta proba pentru intrare?
Dintre cei care au terminat facultatea de Finante si Banci pot gasi de lucru multi, putini?

Răspuns Câştigător
| Andreeea21 a răspuns:

Bună, sunt studentă la Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor din Iași. Te pot informa că poți intra și cu nota 6 la această facultate, unde te poți specializa în F.B. după trei semestre petrecute la trunchi comun ( faci toate obiectele bazice de la toate specializările ).
Te poți angaja la bănci și poți câștiga bani frumoși. Toți cei care absolvă facultatea cu note bune își pot găsi de lucru rapid.
Sper că ți-am fost de folos. ^_^

| FoxyMyHero explică (pentru Andreeea21):

Multumesc mult pentru ajutor!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modalitatea de admitere şi disciplinele/Tematica/mediile DIFERĂ în funcţie de facultate/localitate!
NU are nici o legătură cu ce liceu/profil/specializare ai absolvit!

NU ai precizat localitatea!
Ar trebui să GHICIM din ce localitate este facultatea dorită de tine? rolling on the floor
Sau, vei veni din Constanţa ( spre exemplu ) în Cluj-Napoca?

Poate revii cu detalii...

Toate cele bune!