| Doctor78 a întrebat:

Salut,am anul acesta bacul si dau la mate, imi e frica la mate.Iau meditatii la mate si nu inteleg in totalitate pentru ca nu sunt atent si imi este frica sa gresesc si sunt foarte speriat la mate caci toata viata mi s-a spus ca sunt prost la matematica si ca nu o sa iau bacalaureatul la matematica.As dori un sfat daca se poate, funda.

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Pai așa se întampla de obicei, eu eram praf la mate, iar la română aveam media 9. Am luat bacul la tot in afara de mate. Pur și simplu, nu exista ceva anume de facut sa intelegi mai bine, încearca să lucrezi mai mult la ce nu ști, iar in timp se pot vedea rezultate, se pot vedea, dar daca nu iei bacul nu este o tragedie, poți face multe lucruri si fara bac.