| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salutare,am o intrebare legata de bacalaureatul la matematica.
Stiti ca an de an se posteaza un model orientativ pentru bacul la mate.
Ideea este ca nu inteleg de ce i se spune model,daca nu corespunde niciodata cu bacul in sine.
Asadar va intreb,cu ce ajuta modelul de bac la bacul adevarat, e vreo legatura intre ele?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Pai de aia e "model" pentru ca nu sunt problemele ce se vor da. Chiar ar fi culmea sa le ai dinainte.