| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut, am auzit ca la fara frecventa sau la frecventa redusa... nu stiu sigur cum ii spune exact, daca te duci un an acolo si il termini, castigi 2 ani. Adica eu ma voi duce in clasa a 5-a, am 14 ani. Daca termin clasa a 5-a, ma voi duce in a 7-a la anul viitor, sau tot la a 6-a? E adevarata chestia asta? funda.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu este adevarat.La frecventa redusa se fac anii scolari normal la fel ca la zi numai ca mergi de mai putine ori la scoala, frecventa e redusa, se face 1 clasa de exemplu clasa 10 apoi la anul se trece in clasa 11 la fel ca la zi.O clasa se face intr-un an scolar.Nu faci 2in 1. Si la liceu la frecventa redusa inca se face un an in plus adica 5 ani, adica si clada 13.Deci nu ai fost corect informat.O zi buna sa ai!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si-a batut joc de tine cine ti-a spus asta, nu este nimic adevarat. Nu se fac 2 clase intr-un an decat la frecventa si numai daca inveti exceptional si atunci, la gimnaziu, se pot face intr-un an cl. a VI-a si a VII-a.

| AlexSalling a răspuns:

La fiecare scoala cu frecventa redusa difera atat cate clase poti face intr-un an, cat si clasa de la care poti solicita frecventa redusa. Mai bine trimite-ti parintii sa se intereseze personal.

| Ștefan_Miruna_1995 a răspuns:

Ce legătura are cu dragoste & s.x?