| RaduMarsin a întrebat:

Anul asta termin clasa a 8-a si am avut o relatie foarte buna colegii din clasa. Deci o sa imi fie dor de majoritatea dintre ei. Nu stiu exact de unde am auzit chestia asta, dar sunt sigur ca cineva mi-a spus ca daca ajungi cu 1 coleg/ mai multi colegi din clasa la acelasi liceu, va repartizeaza automat in aceeasi clasa. Este adevarat?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu, nu se vor repartiza în aceeași clasă toți cei care au fost colegi în generală, asta depinde de profilul ales.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Din câte știu eu, da.
Singura chestie care ți-a mai rămas dacă vrei să fi cu ei e să te duci unde se duc majoritatea la liceu sau să vină ei cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este. Repartizarea se face fix in functie de ce profil sau de numarul de elevi inscrisi la acel profil. Nu e ceva fix, liceul respectiv decide asta, e in functie de norocul tau cum numeresti si cu cine. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lol. Repartizarea se face în funcție de medii.

| Edmonds2342 a răspuns:

Nu este adevărat. Dar sunt șanse destul de mari, dacă amândoi sunteți la același profil, iar liceul nu are prea multe clase pentru fiecare profil.