| aLeks_4722 a întrebat:

Salut, am dat ambele evaluari nationale, la romana am stiut tot, dar la matematica am copiat, desi nu m-a prins in timpul examenului, 1) poate sa ma prinda la corectare? 2) poate sa imi anuleze lucrarea daca am scris putin urat si am amestecat subiectele si exercitiile? mersi anticipat, dau funda pentru primul raspuns concret

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Daca nu te-a prins in timpul examenului nu are ce sa iti faca, eventual daca au cemere si urmaresc inregistrarea. Ps nu iti face griji:p fundita?

6 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Daca nu ai fost prinsa in timpul examenului, nu iti mai poate face nimeni nimic pentru ca nu exista dovezi.Doar in cazul in care in sala au fost camere de filmat, ceea ce e putin probabil.
NU are cum sa iti anuleze lucrarea, in cel mai rau caz iti va scadea pentru dezordinea de pe foaie.

| GrEeNHeArT a răspuns:

1) noua cand ne-au citit regulamentul au zis ca anuleaza lucrarea chiar daca nu te-a prins.asa ca e posibil orice.
2)daca ai scris urat nu o anuleaza doar daca ai avut ingrosari pe foaia de examen sau ai taii oblic sau in alte feluri atunci poate sa considere ca ai avut semne de copiat si o anuleaza si nu conteaza ordinea in care ai rezolvat exercitiile doar sa le rezolviwinking

| Rowanna09 a răspuns:

Nu are cum sati anuleze lucrarea daca nu tea prins in sala cand ai copiat. Asa ca la corectare nu are cum sa stie daca ai copiat sau nu. Stai linistitbig grin

| ElyK20 a răspuns:

Pai daca ai copiat mot-a-mot normal ca da, dar daca ai mai schimbat si tu pe ici pe colo ai sanse sa nu.

| Iulia_9142 a răspuns:

Nu are cum sa te prinda doar daca nu ai folosit aceleasi cuvinte la explicatiile exercitiilor, iar pentru scris nu-ti fa griji ca nu asta conteaza la matematica, dar oricum de inteles se intelege nu? Bafta si sa iei note mari! Funda?batting eyelashes

| Debb a răspuns:

Nu te prinde!