| Trydas a întrebat:

Salut! Am dat bacu anul acesta și nu mi-a ieșit media 6. Am luat 6 la doua dintre probe si 5 la cealaltă. Anu viitor pot da la ce proba vreau eu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deoarece media la examen nu se rotunjeste cu notele respective n-ai avut media 6 ci 5, 66, de aceea nu l-ai promovat.
In sesiunea urmatoare te poti prezenta la oricare proba, respectiv la materia pe care o stii mai bine si la care speri la o nota peste 6, respectiv 7 sau mai mult.
In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.