| ___fFDW a întrebat:

Salut, am dat en la matematica astazi si am avut un trapez dreptungic ABCD, mai exact cel de la ex 4 subiect 3, am vazut in barem ca se puncteaza sa precizam ca unghiul DCB are 150 grade, dar eu sunt sigur ca am precizat ca unghiul C are 150 grade, deci mai pe scurt este corect si asa? Voi fi punctat? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| IamDavidC a răspuns:

Eu consider că este bine. Dacă era o dreaptă trasă din C înțelegeam să-ți scadă. Oricum dacă lucrarea este În cea mai mare parte corectă, profesorul mai trece cu vederea peste scăpări de genul ăsta!