| TANDYS a întrebat:

Salut,
Am facut liceul Industrial, profil tehnician mecatronist ce s-a desfiintat cu ani buni in urma (Undeva la peste 10 ani) + ca s-a schimbat si denumirea liceului. Din liceu Industrial in Liceu Tehnologic.
Am avut ca materii de BAC, Romana, Matematica si Chimia.
In prezent intentionez sa dau BACul insa imi este foarte greu sa mai invat chimie.
Intrebarea mea este: Pot sa fac un fel de reinmatriculare si sa dau BAC ul la Geografie, chiar daca in fisa disciplinelor de atunci erau trecute fizica, chimia si biologia?
Tin sa mentionez ca am adeverinta de absolvire a celor XII clase si tin neaparat sa dau la geografie.
Am 30 de ani si sunt muncitor, din punct de vedere al timpului imi este mult mai usor sa invat geografie.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Suna la secretariatul liceului si intreaba, e cell mai sigur.

| Jackpot2 a răspuns:

Bro, specializarea tehnician mecatronist încă exista(am un prieten care e în liceu pe specializarea asta) nu poti da geogra'la bac, poți alege doar fizica chimie sau Biologie(doar cea IX X Animala și vegetala)

| Jackpot2 a răspuns (pentru Jackpot2):

Dacă ai neclarități sune mi