| Qiraxx a întrebat:

Salut, am implinit in Aprilie 18 ani si am primit de la liceu o cerere pentru prelungirea alocatiei cat timp sunt in liceu pe care am depus-o in iunie inainte de vacanta de vara alegand sa imi intre pe card alocatia, iar pana acum nu mi-a intrat nici un ban in cont. Vreau sa stiu cam pe ce data intra normal alocatiile pe card?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Alocaţia de stat NU se dă pe perioada vacanţei; o vei primi după începerea cursurilor!

"Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Toate cele bune!