| manole a întrebat:

Am inteles ca scoala va incepe 14, cum si in ce conditii inca nu se stie. S-a discutat despre scenariile in cauza, insa despre constructia clasei s-a discutat? Ati citit ceva legat de distantare sau de numarul de copii din clasa? Vor ramane toti cat sunt sau numarul lor se va diminua si vor fi impartiti? S-a decis asa ceva?

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Iarta-ma ca te contrazic, eu auzisem ca pe 14 se anunta cand va incepe scoala si conditile, poate ai dreptate si ma insel.In clasa nu vor fii mai mult de 10-15 elevi, mai ales ca ei vor ca fiecare banca sa fie la 2 metri distanta iar salile de clasa sunt foarte mici.Intr-o clasa de obicei sunt intre 18-30 de elevi,si ma gandesc ca vor imparti o clasa in jumatate(ma gandesc la acea metoda,o saptamana online si o saptamana la scoala,se va incepe in oridnea alfabetica).Dar acum cu cilorile alea rosu, galben si verde, mai ales ca s-a anuntat ca sunt majoritatea oraselor au ''cod galben'' sau ''cod rosu'', cea mai relevanta solutie e cea cu saptamana. Oricum, nu se va incepe scoala in mod normal, trist.