| ANONIM231231 a întrebat:

Salut, am intrat la un liceu sa zicem bun, profesorii sunt super, colegii sunt ok, dar programul de la 14-18 ma distruge psihic, daca se poate chiar daca e inceputul anului, cu noua lege, sa imi dau transfer fara media obtinuta la liceu(am 3 zile la el) si sa intru la alt liceu cu media generala(5-8) si de la examen?(daca pot sa ma transfer cu noua medie in timpul anului"la inceput") si naveta este foarte grea, chiar va rog sa ma ajutati, multumesc!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă naveta e atât de dificilă și obositoare, nu ti-ar fi mai ușor să găsești un loc in internat, in care să stai?
E confuz. Pana la urmă, esti la zi sau la profesională? Am inteles că nu ai obtinut medie de intrare la liceu, si intrebi daca e posibil sa intri la liceu pe baza mediei generale de absolvire a claselor V-VIII.

| AlexBombaRusa a răspuns:

Faci 4 ore pe zi happy restul fac cel putin 6 ore in fiecare zi.Dar programu chiar e naspa cum sa pui omu sa vina la 2 dupa amiaza, vine ala mancat de acasa ce chef mai are el sa fie atent la ore.

| ANONIM231231 explică (pentru AlexBombaRusa):

Ideea e ca din iarna e cam imposibila naveta pentru mine sad si eu nu mi am dorit sa merg pe "filo" chiar mi as fi dorit un liceu de dimineata, sunt constient ca o sa fac mai multe ore, ideea e ca eu in principiu am 5-6 ore dar ora e de 45 min si pauza de 5 sau cea mare de 15, ma pot transera in timpul anului? Din cate am auzit, este si da si nu