| iSwag a întrebat:

Am media de admitere la liceu 9, 8. Pot intra la un liceu la care ultima medie de anul trecut a fost cam 8, 8? Stiu ca anul asta au fost subiecte mai usoare fata de anii trecuti, si am dubii.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca vei intra sigur. In orice caz pune liceul si profilul respectiv pe primul loc la optiuni, n-ai decat de castigat.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sansele sunt destul de mari --- poti spera!

| Idc12345 a răspuns:

Intri sigur, daca esti din Bucuresti te astept la Sincai, e super

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, aş zice că ai şanse happy

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Vei intra fara probleme, mediile de admitere vor creste, insa nu cu mai mult de 50 de sutimi.
O zi buna.