| SamSal a întrebat:

Am o intrebare: cata matematica se face la stiinte sociale si cat de grea e? Dar romana?

Răspuns Câştigător
| Agoraphobia a răspuns:

Deci depinde in ce liceu esti laughing in unele poti gasi profi ok care isi dau seama ca esti pe profil uman si sa te lase in pace (cazul meu fericit), dar pot fi si unii care sa faca matematica, na. Dar in principal nu ai de ce sa te stresezi, oricum nu o dai la bac. Romana se face mai multa la filologie (eu sunt la stiinte sociale si din pacate nu fac cat as fi vrut/cat ar fi trebuit) Dar cum spuneam depinde foarte mult de liceu si profesorii din el!

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Se fac doua ore de Matematica in comparatie cu 4 cate se fac la matematica-informatica (trunchi comun si CDS).La filologie nu se mai face Matematica din clasa a XI-a.Romana-cate 4 ore in clasa a X-a si a IX-a si cate 3 ore in clasele: a XI-a si a XII-a.