| costeapaul0 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu facultatea. Daca termin liceul pe profilul matematica-informatica, ma va avantaja mai mult la adminere la Facultatea de Stiinte Economice?

Răspuns Câştigător
| 34588773 a răspuns:

Bineinteles ca nu te va ajuta cu nimic obsolvirea liceului cu acest profil la admiterea oricarei facultati.Beneficiile absolvirii profilului de liceu asemanator cu cel de facultate va consta in faptul ca iti va fi mai usor sa continui sa inveti pe baza unor materii aceleasi pe care le-ai facut timp de 4 ani.

1 răspuns:
| ROX_5276 a răspuns:

Nu,nu conteaza ce liceu termini, conteaza mediawinking