| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o intrebare legată de Licență.
Dacă susțin proba 1 și nu o iau, pot să susțin proba 2, adică prezentarea lucrării?
Apoi să dau și proba 1 în altă sesiune?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Eu nu am auzit de cazuri unde sa pici prima proba dar sa te prezinti la a doua proba sa o iei si sa dai prima proba in alta sesiune.
Cel mai probabil prietenii aceea au promovat proba 1 si au ales sa dea a doua proba in alta sesiune, fie au picat-o, fie nu s-au prezentat la proba a 2-a in aceeasi sesiune dupa promovarea primei probe.
Uita-te pe site-ul facultatii tale si vezi informatii privind cele 2 probe de la licenta si nu vei mai avea nici o nedumerire sau mergi personal la secretariatul facultatii tale si cere informatii.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Proba 1 e cam eliminatorie.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Nu. Pentru a putea sa te prezinti la proba 2 trebuie sa iei proba 1.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru elemonis):

Eu am prieteni care au susținut lucrarea într-o sesiune și proba scrisă de evaluare a cunoștințelor în altă sesiune.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru elemonis):

O să întreb și la facultate. Mulțumesc...

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru elemonis):

Am găsit asta pe site-ul facultății.

https://ibb.co/nMnBYr2

De asta întrebam.

| elemonis a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Am inteles. Nu reusesc sa imi dau seama din poza ce informatii sunt acolo.
Dupa cum ziceam si mai sus uita-te pe site-ul facultatii tale si vezi informatii privind cele 2 probe de la licenta sau mergi personal la secretariatul facultatii tale si cere informatii. Daca tot ai nedumeriri privind informatiile de pe site-ul facultatii, mergi personal la secretariat si cere informatii. Cu siguranta atunci nu vei mai avea nedumeriri.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns (pentru elemonis):

Este repartizarea studenților pe comisii din sesiunea trecută. La 2 dintre ei scrie la rubrica observații "Susține doar proba 1". Asta înseamnă că a susținut Examenul de licență care este proba 2, înaintea examenului 1.

| elemonis a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Eu nu am auzit de cazuri unde sa pici prima proba dar sa te prezinti la a doua proba sa o iei si sa dai prima proba in alta sesiune.
Cel mai probabil prietenii aceea au promovat proba 1 si au ales sa dea a doua proba in alta sesiune, fie au picat-o, fie nu s-au prezentat la proba a 2-a in aceeasi sesiune dupa promovarea primei probe.
Uita-te pe site-ul facultatii tale si vezi informatii privind cele 2 probe de la licenta si nu vei mai avea nici o nedumerire sau mergi personal la secretariatul facultatii tale si cere informatii.