| GabiLeonte2 a întrebat:

Am o întrebare. Matematica M1 de clasa a 9a e mai grea sau mai ușoară decât matematica de M1 clasa a 12 a. Profil mate info.

Răspuns Câştigător
| justme2226 a răspuns:

Nici eu nu m-am descurcat la început. Și nu m-a ajutat prea mult profa fiindcă nu înţelegeam nimic de la ea. Am avut o colegă care tot mi-a explicat unele chestii. Întreabă-ţi și tu colegii unde nu ai înţeles.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Materia de a 11 și a 12, la mate info (M1) este pentru majoritatea elevilor mai grea decât cea din anii precedenți. Vorbesc despre partea de analiza matematica, și din experienta proprie, limitele de șiruri pun probleme mari.
Algebra e o materie lejera. Cel puțin pentru mine a fost.

| GabiLeonte2 explică (pentru NLS):

Problema e algebra rolling on the floor

| justme2226 a răspuns:

Eu sunt la profilul mate info, dar încă nu am ajuns în clasa a 12-a (sunt a 11-a), dar mai mult ca sigur materia de a 9-a e mai ușoară. Dacă ai un prof/profă care predă bine și dacă tu o înţelegi o să fie totul ok.

| GabiLeonte2 explică (pentru justme2226):

Ideea e că nu o înțeleg. Profesoara are elevi care o luat note foarte bune la bac in anii precedenți. A avut 2 cu 10. Eu unu încă mă chinui să înțeleg modulele. Și compararea mediilor

| justme2226 a răspuns (pentru GabiLeonte2):

Nici eu nu m-am descurcat la început. Și nu m-a ajutat prea mult profa fiindcă nu înţelegeam nimic de la ea. Am avut o colegă care tot mi-a explicat unele chestii. Întreabă-ţi și tu colegii unde nu ai înţeles.