| DeeyuAndrei a întrebat:

Am o nelămurire de la școală de azi. Deci: Acum o săptămâna am dat test la religie și țin să precizez că avem un profesor foarte tânăr, vreo 27 de ani.
Așa...am dat test pentru că am făcut gălăgie din "Cuvine-se cu adevărat" si din primele două și ultimele două Fericiri. Am scris toată rugăciunea, perfect, si primele două Fericiri. Celelalte două nu le-am stiut. Atunci i-am dus testul s-a uitat pe el si mi-a spus "9". După ce am dat toți testele am continuat cu lecția " Postul"
Azi vine la oră și ne spune : "Vă întreb pe fiecare ce vreți, să vă trec testul, sau să vă ascult din post." Când a ajuns la mine și eu știam că am nota 9, i-am spus să îmi treacă testul. S-a uitat pe el și mi-a trecut în carnet și catalog 8.
Acum partea care mă deranjează: a ascultat-o și pe cea mai proastă colegă din clasă care a scris pe test doar numele, data și cerințele și nu a scris nimic. El spus: "Hai să te ascult". Deci predeți-mă, nu a știu NICI ce e aia hrană uscată! Și ghici ce...i-a dat 10.
Eu sunt cel mai bun din clasă, și nu că mi-ar i ciudă, oricum e religie. Dar nu mi se pare corect. Aa da, și o colegă care învață bine a primit si ea 1.
Ce să fac? Să îi zic la ăla? Sau să îi zicem dirigintei? Sau îmi pot scoate 8-ul?
Mersi!

8 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Pai, de ce nu i-ai spus ca tu ai luat in test 9?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si de ce nu l ai intrebat?
de aia e inutila ora aia de religie, timp pierdut degeaba

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuia sa il intrebi de ce ti-a pus 8. Asteapta la urmatorul test sa vezi ce se intampla si vorbeste cu el daca tot la fel face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar gură n-ai avut?

| alexandruanghel a răspuns:

Elevul are dreptul de a isi intreba profesorul de ce a luat o nota. Eu intodeauna, pana si la mate si romana cand vad ca iau o nota mica ii spun doamne sa imi arate lucrare, sau o intreb de ce am luat asa nota mica. Nu iti fie rusine, e dreptul tau. Intreaba-ti profesorii de ce ti-au pus nota respectiva.

| DeeyuAndrei explică:

Am uitat să specific că și alti colegi care nu au scris nimic la test au luat 10... Si înca cativa colegi 3 si 4

| alyyyyy2018 a răspuns (pentru DeeyuAndrei):

Daca chiar sun dovezi că nu au scris nimic sau că nu au scris tot că sa merite 10, poți să mergi la director sa ii spui tot ce ai povestit aici.
Iar ca să urci nota, trebuie sa iei 10

| IvaAstra a răspuns:

Puteai sa il intrebi de ce ti-a pus nota. Poate ca a gresit?