| rosesonfire a întrebat:

M-am certat putin cu o profa saptamana asta si mi-a zis ca sunt obraznica. Credeti ca poate sa ceara sa imi scada nota la purtare? Ea nu a mentionat acest lucru, insa eu imi fac griji.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi să-ți ceri scuze, indiferent de consecințe.
Pe viitor să fii mai atentă, este un cadru didactic.
Pa, pa.

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru putina cearta nu are de ce, depinde ce i-ai zis. O intrebi pe diriginta sa se uite la nota de la purtare, eu stiam ca la consiliu toti profesorii se sfatuiesc cand scad nota la purtare si daca is mai multi de acord atunci se scade oficial.

| thefighter1 a răspuns:

O sa te exmatriculeze laughing))

| Dheutsik a răspuns:

Da, poate sa ceara sa ti se scada nota la purtare, insa nu cred ca o va face.Inearca sa raspunzi la ora pe care o preda ea si sa vorbesti frumos cu colegii in prezenta ei.Si cine stie, poate uita sau nu cere scaderea notei la purtare. Sper ca nu iti va scadea nota.Succes!big grin

| alinagyo a răspuns:

Nu cred, profesorii ameninta ca sa se simta superiori fata de tine. colegii mei a jignit o profesoara in fata si o ia mereu la misto, iar liceul este unul teoretic.Profa ia bagat in consiliu si tot nu le-a scazut nota. avantajul nostru e ca avem doi profesori de gasca care mereu ne ia apararea. Sfatul meu e sa gasesti un profesor care sa te ajute, dar sa fie unul inteligent care sa stie sa influenteze pe cineva.Bafta!

| Fluffy2 a răspuns:

Salut! Eu te sfatuiesc sa ii ceri scuze deoarece unii profesori sunt mai severi si ranchiunosi. Daca ii ceri scuze puteti rezolba asta intr-un mod diplomat.Succes!