| Andi2003 a întrebat:

Am o problema care imi "mananca" timpul. Sunt clasa a 8 a, si acum am inceput sa am grija mai mult de caiete, dar mi se pare toate pixurile scriu urat, si ajung sa dau cu pasta corectoare si se face si mai urat, si pana la urma ajung sa rup pagini si sa scriu din nou. Recunosc ca poate este si greseala mea, poate chiar mai mult. Dar nu stiu ce sa fac ca sa nu mai ajung sa scriu lectiile din nou. Mai ales ca am si examen si trebuie sa invat si pentru acesta. Are cineva vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| ItachiUchiha69 a răspuns:

Sfatu meu e sa scrii cu un creion sau să îți iei pixuri din acelea care au guma in cap ( nu mai știu cum se numesc)
Bafta la examen!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Încearcă sa scrii mai mic, așa vei scrie și mai repede si mai frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui naiba crezi ca-i pasa cum scrii? Atat timp cat e lizibil e ok

| Alfred0703 a răspuns:

Esti cu capul(nu o lua ca o jignire, dar sincer, esti clasa a 8-a si ai examen si tu iti preocupi timpul cu asa ceva.).

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Ce conteaza? Tu realizezi ca o sa le arunci dupa ce nu mai ai nevoie de ele.

| udrescuf a răspuns:

Incearca sa scrii cu stilouri.

| alexcatalino a răspuns:

Tu si profesoru; trebuie sa intelegti scrisul, nu trebuie sa fie nu stiu ce scris

| Marmeladka28 a răspuns:

Nu te teme totul va fi bine din propria experienta.Sunt si eu clasa a 8-a si sa spun sincer am confruntat si eu aceasta situatie sau poate o si mai confrunt.In fine cum am putea sa te ajutam.Hmm...Ai putea de exemplu sa faci niste cursuri de caligrafie sau sa te joci p[e calculator niste jocuri care iti vor dezvolta acuratetea sau daca esti baiat ofera mai multa atentie desenului liniar.Chiar daca sunt fata m-am dus acolo si sincer vorbind nu prea imi credeam profesorul cin imi spunea ca acest obiect ajuta acolo si acolo, dar bai scrisul meu s-a schimbat cu totul, a devenit oarecum mai frumos.Si cam atit, dar sa stii ca nu e important cum scrii in caiet e important sa inveti din el.Succes!