| Monster24124 a întrebat:

Salut,am o problema pe 11 incep scoala, sunt clasa a 6-a, nu mi-am terminat temele de vacanta...nu am gasit niste cartii foarte bune,de exemplu matematica este cu biologie, sunt un copil destul de lenes...nu imi place scoala deloc,anul trecut am dat o minciuna cum ca mi-am uitat caietele la munte,anul asta nu stiu ce voi face,am o profesoara de romana care e mai severa,nu stiu ce sa fac, ambele cartii au cam 130 de pagini si eu sunt cam pe la 40-50, si nu sunt un elev foarte bun,nu stiu ce sa fac,ajutati-ma cu ceva,nu am cum sa le termin, trebuie sa mai si dorm.

2 răspunsuri:
| Andreea_Lazar_1996_OAzz a răspuns:

Păteam si eu asta cand eram de vârsta ta.Sigur nu o sa va verifice tema de vacanță. SI in plus mi se pare o porcărie tema de vacanță.Ori e vacanță ori nu mai e.

| Ianoctav a răspuns:

Paaaai în primul rând stai calm. Oricum nu mai ai ce sa faci acum. Poți să mai lucrezi până la 65 azi, mâine, să îi arăți că ai făcut măcar jumătate. Dar poți să fii măcar pentru câteva săptămâni atent la ore, să răspunzi si sa îți faci temele complet ca să îți ștergi puțin imaginea. Și eu aveam profesori de genul si ma duceam cu temele incomplete, stai calm. oricum nu vei fi singurul. Bafta!