| Walker a întrebat:

Am si eu o intreare, examenele de admitere la facultate(Pe mine ma intereseaza la medicina Iasi sau Bucuresti) se dau in toamna sau imediat dupa BAC? Ma ingrijoreaza faptul ca trebuie sa invat si pentru bacalaureat destul de mult dar sa si fac sute de grile pentru medicina..Am cautat pe net dar nu gasesc date oficiale ci simulari.Imi poate spune cineva? Multumesc

Răspuns Câştigător
| dya333 a răspuns:

Admiterea la facultate se incepe cam de pe 15 iulie la majoritatea facultatilor, oricum dupa bac. Dar mai uita-te o data pe pagina facultatii caci trebuie sa aiba calendarul admiterii cauta cu atentie...ce domeniu te-ar interesa?

| Walker explică (pentru dya333):

Medicina generala happy

2 răspunsuri:
| danielutzica a răspuns:

Am doua colege care dau la Medicina. Am inteles de la ele ca admiterea o au la o saptamana dupa BAC, dar nu stiu exact data. Depinde de fiecare institutie. Nu ai un numar de telefon la care poti suna sa te interesezi?