| billalexander a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, daca sunt la liceu la un profil tehnic si vreau sa ma mut la un profil real/uman in semestrul 2 si media mea la module se incheie la sfarsitul anului inseamna ca modulele nu sunt luate in calcul? Vreau sa mentionez ca sunt in clasa a 11

Răspuns Câştigător
| asperger3 a răspuns:

Te poti transfera si in vacanta semestriala doar ca modulele nu iti vor fi luate in calcul.

| billalexander explică (pentru asperger3):

Mersi mult de ajutor!

| billalexander explică (pentru asperger3):

Dar esti sigur 100%?

| asperger3 a răspuns (pentru billalexander):

Am facut si eu transfer si stiu sigur ca poti din moment ce am reusit sa ma mut de la mecanica la filo in clasa a x-a in semestrul doi.

| billalexander explică (pentru asperger3):

Dar in ce an ai facut transferul?

5 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Dar merge sa te transferi in semestrul 2? Normal te transferi la alt profil dupa ce termini clasa a 11-a(Asa stiam eu). Abia apoi te transferi dai acele diferente de profil si etc. Tu nu te poti transfera daca nu ai media incheiata(chiar daca ai niste materii pe profil tehnic). Si mai ales daca nu iti accepta transferul cele doua liceuri.