| 123Stefy456 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru elevii de liceu din Ploiesti. Ce parere aveti despre liceele "I.L.Caragiale", "Mihai Viteazu", "Nichita Stanescu" si "Al.I.Cuza"? Raspuns urgent, va rog! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Media pe liceu/Promovabilitatea" sunt mai mari la Colegiul Naţional „Alexandru Ioan Cuza" Ploieşti - deci, teoretic, este un liceu puţin mai bun :)

Vezi ( pentru comparaţie ) linkul :
1. http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

2. http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

3. http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

4. http://www.admitereliceu.ro/......ultate-bac

Cam acesta ar fi "clasamentul"!

Toate cele bune.

| 123Stefy456 explică:

Deci as vrea parerea unor persoane care stiu lucrurile SIGUR. Barfe am auzit si eu dar nu cred ca sunt toate adevarate. Iar "fitele" eu nu stiu la ce se refera. Nu-mi fac probleme in legatura cu, sa spunem asa, comportamentul elevilor ci mai degraba cu cel al profesorilor. Asta ma intereseaza.

| Duminica_Eduard_1993 a răspuns:

Iti sugerez mihai viteazu

| Yuukina a răspuns:

I.L.Caragiale - liceu cu copii de bani gata. Din punctul meu de vedere, e cel mai bun liceu din Ploiesti, dar, are si o gramada de defecte, si toate vin de la elevi. Asta e doar parerea mea!

Mihai Viteazu - liceu de fitosi. E un liceu foarte bun, are profile bune si profesori la fel de buni.

Nichita Stanescu - Nu am nimic rau de comentat despre el. Mi se pare cel mai ok liceu din tot Ploiestiul si acolo vreau si eu sa intru pentru ca nu am auzit nimic de rau despre el, iar mediile de admitere sunt FOARTE ok.

Al.I.Cuza - E un liceu foarte bun, cu medii de admitere super ok pentru cine vrea sa invete carte. Am auzit doar o singura plangere despre liceu si nu mi s-a confirmat nimic.

In concluzie, toate sunt licee ok. Caragiale are medii ceva cam mari de admitere, asa ca daca nu tocesti pentru evaluare nu cred ca intri prea usor. Nichita si Cuza au cele mai ok medii de admitere, iar Viteazu are mediile de admitere putin cam mari pentru liceul care e. Puteau fi mediile de admitere si mai mici, pentru ca tot "cartea" aia se face.
Iti repet, astea sunt doar parerile mele. Nu ma judeca pentru ele. Mersi pentru timpul acordat happy