| CosticaCosmy a întrebat:

Salut.Am trecut clasa a9a și as vrea sa imi cumpăr o carte și o culegere de fizica.As vrea în clasa a9a sa ma pregătesc foarte bine la fizica si sa particip la olimpiade.Ce imi carti/culegeri imi recomandați?

1 răspuns:
| EmmaEu a răspuns:

"Invatam fizica rezolvand probleme" de Rodica Luca, am lucrat pe ea in gimnaziu, dar e foarte complexa si merge foarte bine si la liceu, avand in vedere ca materia se reia si se adauga anumite notiuni. Succes la liceu!