| ZbarMario a întrebat:

Salut,am vrut să mă transfer la filo de la mate info, am dat diferențele la latina, toți o să luăm 10 deoarece ne-a dat rezolvarilelaughing, faza e că suntem 20 pe un loc liber, dintre care 17 sunt de la alt liceu mai slab cu media din a 9 a mai mare ca noi ăștia din același liceu. Eu am media din a 9 a mai mare ca ceilalți 2 din același liceu, deci din același liceu as fi locul 1, dar am eu șanse mai mari fiind de la același liceu cu o medie mai mică decât ceilalți de la alt liceu mai slab cu o medie mai mare? Nu cred...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totul va depinde pe cine va aproba Consiliul de Administratie a liceului si cred, din pacate, ca va aproba pe unul al carui parinti/rude/cunostinte au o oarecare influenta asupra conducerii liceului.

| Cristi72992859 a răspuns:

Salut, imi poti spune cum au fost diferentele la latina? Si ce a picat?

| ZbarMario explică (pentru Cristi72992859):

Ne a dat un text și toate cuvintele din text traduse, noi trebuia să le unim și să readucem textul, la exercițiul 2 sincer nu mai știu, la 3 sa deini un substantiv la declinarea 1 și la 4 sa scrii terminațiile genitivului plural la declinarea 1 și 2, a fost chiar foarte ușor, dar am zis, ne a dat și rezolvarile laughing

| Cristi72992859 a răspuns (pentru ZbarMario):

Mersii

| Wr3nch a răspuns (pentru ZbarMario):

Si mama ce scandal iese cand parinti unuia care nu va intra merge si se plange ca vau dat rezolvarile rolling on the floor)

| ZbarMario explică (pentru Wr3nch):

laughing