| Romania89 a întrebat:

Anul acesta termin clasa a 8 -a si m-am gandit la un liceu. Cum se face admiterea? Se aleg mai multe licee de mine apoi ei ma trimit unde ma incadrez? Pot intra la un liceu la care media de admitere este sa zicem 6 iar eu am media generala de 9.20 cu niste relatii si cunostinte? Cum se procedeaza sau mai exact cum ati procedat voi? funda...

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Repartitia (la un liceu sau altul)se face computerizat in functie de optiunile tale si media la examenul de Evaluare --- computerul nu "stie" de pile!
Relatiile (pilele) le pastrezi pentru transferul la alt liceu, in clasa a 9-a, in vacanta intersemestriala--- asta, daca nu-ti va placea unde te-a repartizat computerul!

| Romania89 explică (pentru alessia5158):

Mersi mult! Ti-am fost recunoscator cu o funda...

| alessia5158 a răspuns (pentru Romania89):

Ma bucur ca ti-am fost de folos --- funda nu conteaza!
Succes si numai bine!

3 răspunsuri:
| Romania89 explică:

Mersi mult! Ti-am fost recunoscator...