| Floribvfj a întrebat:

Aș avea nevoie de ajutor din partea voastră. Vreau să-mi spuneți cum vi se pare fizica din clasa a 7-a. E grea, e ușoară? În clasa a 6-a nu mi se pare așa de grea. Anul acesta nu am mers la Olimpiada de fizică pentru că am fost la română, mate, geo, istorie și biologie. Chiar îmi doream să mă duc, dar asta e. Vreau să îmi spuneți cum vi se pare. Merită oare să mă pregatesc în vacanța de vară și să învăț toată materia? Menționez că am luat locul 4 pe județ la matematică fără să lucrez prea mult. Și mai exact ce facem la fizică în clasa a 7-a?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ti-o explica bine profesorul si te tii de materie eventual maj lucrezi si suplimentar atunci n-o sa fie grea

| MihaiNicu23 a răspuns:

E usoara aveam numai 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand WOW esti un geniu. Nu stiu cum ai putut sa mergi la atatea olimpiade. In clasa a-7-a la fizica stiu ca faci ceva cu planul inclinat, cu scripeti, si ceva legat de lentile, onglizi, cum se reflecta lumina, etc.

| D3I3 a răspuns:

Sunt a 7-a, deși sunt paralelă cu fizica, oricum înțeleg câte ceva.
Nu este prea grea, oricum dacă vrei reușești de toate.

| tal4556 a răspuns:

O sa faceti multe chestii si trebuie sa fii atent si sa iesi la tabla ca altfel. nu stiu

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Devine putin mai greuta ar fi bine sa te pregatesti sa stii in 7
Nu invata chiat toata materia