| autodidact a întrebat:

Salut, Aș dori să aflu părerea voastră legată de platforma educațională eduboom.ro, in situația în care ați auzit de această platformă și mai ales dacă ați folosit-o. Lectiile de de matematică mă interesează în mod special.

Răspuns Câştigător
| VladGrigore8654 a răspuns:

Violleta2022 esti ok? raspunsul tau denota o anumita frustrare si o stare emotionala foarte instabila. Eduboom nu iti face temele. Nu este nimic gresit ca un elev sa acceseze material educativ ba din potriva este de admirat ca vrea sa inteleaga si sa aprofundeze materia. In loc sa foloseasca internetul in scopuri neserioase, il foloseste pentru a se ajuta singur la studii. Deci te intreb din nou, care este problema ta si de ce nu cauti o solutie sa o rezolvi? Eduboom este o platforma decenta si cu siguranta nu strica cu nimic sa accesezi material educativ.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa te intereseze sa pui mana sa inveti lectiile, pe real, ca sa fii capabil sa-ti faci temele, fiindca ala nu este ajutor, furandu-ti singur caciula, nefiind capabil sa rezolvi nimic si ajungi la examenul final, fara sa-l iei, fiindca altii ti-au facut temele in timpul anului scolar.

| autodidact explică (pentru Violleta2022):

Da. Până la urmă, soluția se află în fiecare dintre noi, la efortul propriu și la studiul individual mă refer, fiindcă matematica se învață cu pixul in mână, dar mă gândeam, in necunoștință de cauză, trebuie să recunosc, că eduboom.ro constituie o alternativă sau că are un rol complementar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru autodidact):

Ar trebuii sa nu existe alternative, ca nu ajuta pe nimeni, pe real, dimpotriva, iti creaza probleme, fiindca la examene, teste si teze nu vine nimeni sa-ti rezolve problemele.

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eduboom nu-ți face temele, acolo îți arată clipuri cu lecțiile n de la materiile n. După ce le vizionezi și înțelegi care-i șmecheria faci testul lor online. Ăsta e bun pentru a învăța acasă, suplimentar, dacă nu înțelegi din manual sau notițe. Dar e o prostie ca profesorii sa predea cu ajutorul eduboomului, recunosc.