| Nikezor a întrebat:

As dori sa devin un programator cam de la 0 sa zic asa. Cum as putea sa-mi aleg un curs de programare util si ce nivel de cunostinte este recomandat pentru a incepe un astfel de curs. Tin sa precizez ca am fost student la stiinte ale naturii (bio-chimie). Daca se poate imi puteti recomanda cursuri de programare dar sa se tina in Cluj-Napoca. Multumesc ^_^

3 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Nu ai nevoie de cursuri. Cauta pe net tutoriale de C. Instaleaza-ti CodeBlocks, si apuca-te sa faci tutoriale. Daca chiar vrei sa reusesti, este o metoda foarte buna de a invata.

| Nikezor explică (pentru Rd79):

Intr-adevar, dar as vrea sa lucrez in domeniu si fara diploma... mhm nu prea cred ca gasesti ceva

| Rd79 a răspuns (pentru Nikezor):

Ce te face sa crezi asta? Lucrez in domeniul asta de 20 ani si nu am nici macar diploma de bac.