| pixeltinker a întrebat:

La toamna trec clasa a 9 a si din păcate am intrat la un liceu tehnic cu profilul electric automatizări, nu ma gândeam ca o sa ajung pe acolo, dar din cauza emoțiilor si a stresului pe care l-am avut am dat greș si pur si simplu m-am pierdut, neavând încredere în mine. Simt ca pot mai mult si am foarte multa ambiție sa merg mai departe, mi-am dorit la un colegiu național de la mine din oras dar cred ca nu a fost sa fie. Din cate am înțeles te poți transfera după un an cu media pe care o ai la clasa si chiar sunt dispusa sa dau tot ce am mai bun pentru a ajunge unde mi-am propus prima data. Tin sa menționez ca as vrea sa fac acest pas, fiindcă as vrea sa iau o nota buna la bac si sa merg la facultatea dorita. Am vorbit cu mama mea, doar ca uneori ma mai descurajează si imi spune ca nu o sa am niciodată șanse si asta ma ambiționează mai mult, ma simt foarte prost pentru ca am rămas dezamăgita de propria mea persoana si în primul rand cred ca mi-am mai dezamăgit si mama chiar daca poate ea nu vrea sa arate asta, stiu ca e trista pentru mine. Prieteni cu care sa discut lucruri de genu' nu prea am, de fiecare data când doresc sa ma exprim cu ceva simt ca persoanele acelea nu vor sa ma asculte si ca le plictisesc vorbind despre mine si din aceasta cauza sunt o persoana mai rece. Va mulțumesc frumos daca ati citit pana aici, as dori niște sfaturi în legătură cu ceea ce am spus mai sus, nu am mai vorbit niciodată cu nimeni despre gândurile mele si despre ceea ce simt eu, mi-am dat seama ca nu ar fi rau daca as cere câteva păreri :-D

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te transferi cu media pe care o scoti si in functie de profil vei da niste diferente.