| f1nqer a întrebat:

As dori sa ma lamureasca si pe mine cine stie "La anul examenele pentru admiterea la medicina se dau in acelasi timp toate sau au dati diferite?" Cine stie sigur va rog sa imi spuna pentru ca as vrea sa dau la Bucuresti, la Craiova, si la Timisoara pentru ca imi este foarte frica de acset examen! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In fiecare an, de ceva timp, centrele mari adica Bucuresti, Cluj, Tragu-Mures dau examenul in aceeasi zi. Anul asta am vazut ca si Timisoara da la fel ca si celelalte dar Craiova, Constanta, Galati, Brasov, Sibiu au zile diferite. De la anul nu se stie ce va fi dar nu cred ca vor da toate in aceeasi zi pentru ca vor ramane centre mari fara studenti

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La faza asta, nu prea te poate nimeni lamuri.
In cadrul autonomiei universitare, fiecare facultate isi stabileste datele pentru examenele de admitere. Legea nu specifica (inca) sa existe o data unitara pentru toate facultatile de acelasi profil. Ce vrei tu sa stii nu poti afla decat la anul, cu o luna-doua inaintea admiterii. Asta, in cazul in care, pana atunci, nu apare vreo modificare in Lege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pina acum, la medicina au fost toate odata. Ce va fi pe viitor... nu se stie.