| RaresMihail a întrebat:

Salut,
As dori sa stiu cum este informatica ca materie in liceu? Adica pe ce se axeaza: memorare / logica?
La ce licee din Bucuresti sunt profesori buni de mate si informatica? Eu ma axez pe logica, imi e greu la geografie de exemplu dar la mate imi este usurel.
Cat de grea este evaluarea nationala si ce sanse as avea sa intru cu medie 9+ la un liceu bun de mate info?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Eu sunt a8-a dar din ce am auzit informatica e la fel ca matematica -->se bazeaza pe logica.Profesori buni de mate si info sunt la liceele :Sava, Sincai, Moisil, Cosbuc, Tudor Vianu si Mihai Viteazu. Funda?

2 răspunsuri:
| Sen7iment a răspuns:

La informatica inveti cum sa faci probmele cu ajutorul unorg algoritmi si se bazeaza pe logica si memorare...Te ajuta sa faci anumite programe cu care rezolvi mai usor anumite probleme de orice fel cu ajutorul unor limbaje gen c++.

| RaresMihail explică:

Multumesc mult!
Astept si alte raspunsuri si impresii.