| Alexty9294 a întrebat:

Salut! Sunt clasa a 8-a, urmeaza sa dau evaluarea nationala si nu stiu la ce liceu sa ma inscriu. Care credeti ca sunt cele mai bune optiuni pe profilul mate-info? Imi place mult matematica si informatica dar cu romana nu prea ma inteleg, totusi sper sa imi iasa o medie de admitere peste 9.50, cam asa.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Mate-info, buna alegere happy. Nu ne-ai specificat orașul. Dacă ești din București eventual Sfântul Sava, Mihai Viteazul sau Tudor Vianu.

| User252426 a răspuns:

Sper să iei notă mare

| Vanessika a răspuns:

Si eu sunt tot a 8-a si sunt in aceeasi situatie...

| PiessosTacoss a răspuns:

Daca ai note bune la matematica in 5-8, cel mai probabil o sa te descurci si la liceu. Poti opta pentru mate-info, nu e chiar așa de greu pe cat se zice. Ar fi un program normal de clasa a 8-a dar cu 5 ore de informatică pe săptămână happy