| CubeDj a întrebat:

As dori sa stiu daca merita sa iau de acum "pastile de memorie", peste 3 lunii am BAC-ul si nu prea retin bine anumite chestii. Am citit despre aceste "pastile de memorie" si multi recomanda LECITINA sau MEMOPLUS.
As vrea sa stiu daca cineva i-a una dintre cele 2 pastile si daca se vad schimbari.
P.S. : Daca stiti alte feluri de pastile de genul acesta, lasa-ti un comentariu.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Memoplus este un preparat bun, in sensul ca iti scade oboseala si nevoia de somn si creste durata de timp in care poti invata. Nu vei invata mai repede, dar vei invata mai mult timp si deci mai multe informatii. Efectul lui maxim se atinge cam dupa 6 saptamani de administrare zilnica. lecitina stimuleaza memorarea, dar efectul este destul de modest. Functioneaza mai ales daca ai o minte exersata (adica daca esti obsinuit sa inveti mult, zilnic). daca ai o minte care a invatat putin in ultimii ani, nu vei observa efecte semnificative.

| CubeDj explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult pentru raspuns. Mai astept si altele!

| kiri11 a răspuns:

Citeste mai multe despre suplimentul revitalum mind, de asemenea este un preparat bun si este folositor in problemele memoriei happy