| brraaaaaaaaa a întrebat:

Salut, as dori si eu pareri legate de Facultatea de Stiinte Aplicate (Poli Bucuresti) de la cei care au urmat-o sau macar au cunostinte.
Cat de multa informatica se face si ce anume?
Cat de incarcat este programul? Imi va permite sa-mi si traiesc viata sau la revedere timp liber?
Cat de cooperanti si deschisi sunt profesorii?
Oportunitati dupa terminarea facultatii (domenii de lucru in care sa ma ajute ceva din ce fac in 4 ani) relevante pentru Bucuresti sau strainatate?
Si orice altceva considerati ca merita spus.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti dispusa sa mai inveti 4 ani de ile, nu mai fa facultatea, ca este de mers zinic la cursuri, de invatat serios, iar timpul liber sambata si duminica.
La facultate nu este ca la generala sau liceu, sa te treaca profesorii fiindca trebuie sa faci 12 clase, la facultate este doar problema ta daca inveti si-ti iei examenele, deci seriozitate maxima si invatat pe rupte.
Cat priveste studierea afara, este doar 1 singur inconvenient: banii, pentr plata facultatii, a examenelor, a cazarii, mancarii si intretinerii.

| brraaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Sunt dispus sa mai invat inca 4 ani, intrebarea mea e cat de incarcat este programul la respectiva facultate, deoarece voi vrea sa muncesc in paralel cu facultatea la un moment dat.

Nu ma refeream la studiere, ci la munca in afara, daca voi avea posibilitatea sa imi gasesc de lucru in strainatate dupa terminarea facultatii. Probabil m-am exprimat gresit

| Violleta2022 a răspuns (pentru brraaaaaaaaa):

Pai este progarm de invatat destul de incarcat, ca-i facultate. Iti mai ramane seara timp de la 5-6 cateodata si evident sambata si duminica.
Iti poti lua munca numai sambata si duminica, ca sa nu lipsesti de la laboratoare si altele, care sunt cateodata dupa amiaza.