| Lety20 a întrebat:

Salut! As dori un titlu de carte in PDF gratuit despre infrangerea depresiei sau ceva de genul. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Mananca, roaga-te, iubeste
de ELizabeth Gilbert
PDF: http://www.101books.ru/......ubeste-pdf

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depresia se vindeca prin schimbarea totala a stilul de viata, prin iesirea la soare ca vitamina D sa se produca natural, prin hrana sanatoasa plina de fructe si legume proaspete, pe care trebuie sa le mănânci zilnic, prin somnul de noapte pe care este musai sa-l dormi nu mai târziu de 10 seara si cel putin 7-8 ore de somn.
Toate sunt legate si nimic nu-si revine la normal si nu face depresia sa dispară, daca nu-ti ajustezi comportamentul, hrana si somnul, asa cum am scris mai sus.
Nu am carti de psihologie sa-ti recomand si nici pdf-uri, pentru ca eu am citit articole medicale si studii care au concluzionat ceea ce am scris mai sus si care le-am experimentat serios pe propria-mi piele si in 6 luni m-am pus pe picioare, dar cu un regim strict de hrana, somn si iesit afara la soare, plimbat si socializat cu oamenii.

| Legion7X a răspuns:

Ieși în natură, in parca

| CIaudiu a răspuns:

Acum o oră | Jassmina a răspuns:
"(...) pentru ca eu am citit articole medicale si studii care au concluzionat ceea ce am scris (...)" - se poate confirma din raspunsurile pe care le-a dat de-a lungul anilor pe acest site. S-a confirmat si cant de 2-3 ori i-am aratat contrariul cu argumente din studii stiintifice a ceea ce abera. Nu degeaba tot site-ul nu o inghite.