| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa dau la psihologie.Imi poate spune cineva ce definitii sau ce se cere pentru anul intai? As vrea o lista completa cu se cere daca puteti.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| mircea1995 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ce este phihicul sau conduita umana... apoi procesele psihice cognitive senzoriale :" Senzatia, Perceptia, Reprezentarea."
Procese "--" superioare: " Gandirea, Memoria, Imaginatia" si
Conditi pshice cognitive superioare: " Limbajul, si atentia" cam atat ar trebui sa stii in general big grin BAFTA!