| confusedstudent a întrebat:

Salut!
Aș vrea să mă înscriu la FLLS-UB anul acesta și am o nelămurire. Pot să mă înscriu atât la secțiunea "Traducere și interpretare" cât și la "Filologie"? Am mai văzut persoane discutând despre asta, dar nu m-am lămurit.
Spre exemplu, aș putea să aleg "Japoneză A- Engleză B" la Filologie, și "Engleză A - Italiană B" la secțiunea Traducere si interpretare?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Da, te poti inscrie la ambele, dar dupa rezultate (considerand ca intrii la ambandoua) vei alege doar una.
in orice caz, poti intra pe grupul asta si sa intreb pe cineva aici sau sa dai mesaj pe messenger ASLS-ului, sigur iti va raspunde cineva.
https://www.facebook.com/groups/560025258303686/