| copperheart a întrebat:

Sunt clasa a XI- a și mă gândesc să merg la Facultatea de Limbi Străine din București, pe filologie și am o întrebare pentru absolvenții/ studenții de acolo.
As dori sa merg pe Japoneza-Engleza și am văzut că Japoneza poate fi doar limba A. Eu nu am făcut japoneza și mă întrebam dacă aș putea să merg la această secțiune fara sa știu pic de japoneza (voi incerca sa ma pregatesc putin, macar sa știu cu ce se mănâncă).
Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, merge, o sa studiati de la 0 japoneza si engleza la nivel avansat.
Examen de admitere poti da la lb romana si engleza.

| brokxy a răspuns:

Este o limba foarte grea, eu nu am putut retine nici franceza laughing laughing Mult noroc!

| Katie1356 a răspuns:

Se poate, avand in vedere ca japoneza nu este o limba predata in toate scolile, deci putini o cunosc sau doresc sa o cunoasca. Vei fi la nivelul de incepator in facultate, invatand-o de la termenii de baza. Mult succes!