| MihaiDragos22 a întrebat:

As vrea sa ma transfer dintr-un liceu in altul sunt la stiintele naturii(nu schimb profilul). Am sanse sa reusesc in timpul primului semestru? clasa a XI-a

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie ca ambele licee sa accepte transferul, dacă ai noroc sa dai peste directori foarte înțelegători atunci e ușor.
Știu eu ca aveam un coleg care s-a transferat după primul semestru, dar el stătea in celălalt capăt al Bucureștiului și asta era un motiv întemeiat.
La tine se rezolva la mică înțelegere mai mult.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă săi motive întemeiate da.

| MihaiDragos22 explică (pentru Bondarel99):

Daca am un coleg din scoala general acolo se considera motiv?

| Andersen2k18 a răspuns:

In timpul primului semestru nu stiu daca e posibil, poti intreba la secretariat. Trebuie sa ai media mare sau egala cu a ultimului elev din clasa ca sa intri.