| Neinteresantabc a întrebat:

As vrea sa stiu ce ore se fac in mare la liceu, mai precis la profilul stiinte sociale intensiv franceza si la ce se da bac-ul daca urmezi acest profil. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

- Limba Română (4 ore pe săptămână)
- Matematică (2 ore pe săptămână)
- Logică în clasa a-IX-a, Psihologie în clasa a-X-a, Sociologie şi Economie în clasa a-XI-a, Filozofie în clasa a-XII-a (fiecare obiect de două ori pe săptămână)
- Biologie (1 oră pe săptămână)
- Chimie (1 oră pe săptămână)
- Fizică (2 ore pe săptămână)
- Franceză (4 ore pe săptămână)
- Engleză (2 ore pe săptămână)
- Latină (2 ore pe săptămână)
- Istorie (2 ore pe săptămână)

Teza se dă la:
- Limba Română
- Logică/Psihologie/Sociologie/Economie/Filozofie
- Istorie
- Latină

BAC-ul se dă la:
- Limba Română (probă scrisă şi probă orală)
- Istorie
- Logică/Psihologie/Sociologie/Economie/Filozofie.

PS: Până ajungi tu în clasa a-XII-a se mai schimbă BAC-ul de 10 ori.

Succes pe mai departe!

1 răspuns:
| Someoneeene a răspuns:

Romana, franceza, engleza(putin), geografie, istorie si in primul an si mate dar cateva ore. Bacul il dai la romana, franceza, istorie/geografie, o materie opusa profilului tau adica mate fizica sau chimie si o proba orala(nu se ia in considerare) la informatica. Dar pana ajungem noi in a 12-a se schimba de 50 de ori bac-ul laughing