| Floriinn a întrebat:

Salut! Aș vrea să vă întreb dacă la Examenul De Bacalaureat se pot da 2 probe la alegere ( de exemplu: fizică și biologie)?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu,e doar o zi pentru susținerea probei la alegere, deci o singura materie.
N-ar fi corect pentru restul, știi?

| WhiteLife a răspuns:

Nu se poate, pentru că atunci când completezi foaia de înscriere trebuie sa alegi o singura proba, altfel nu este valida alegerea.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Obligatoriu română și matematică și 1 la alegere dintre chimie, fizică și biologie