| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salut,as vrea si eu sa imi dati un site de unde pot sa invat limba engleza,de la usor(inceput) pana la greu (sfarsit), sa fie un site cam in genu asta, Lectia 1 BlaBla si dupa ce inveti lectia sau ce iti da de invatat la sfarsit sa iti dea un test.
P.S. as da Funda si Vot celui care imi poate da un site undeas putea sa ascult,findca vreau sa descarc pe telefon si sa ascult in casti.
Daca mai aveti vreo nelamurire sau nu ati inteles ce doresc sa caut, sa imi spuneti, multumesc frumos happy

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

De aici poti copia niste cursuri de limba engleza:
http://www.filecrop.com/curs-limba-germana.html

iar aici gasesti un ghid de conversatie audio:
http://www.goethe-verlag.com/book2/
O idee buna ar fi sa-ti cumperi si"Limba engleza-Metoda Larousse", care este foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara un manual de clasa a 5-a mai bine, pentru inceput, asa cu lectia 1 si lectia 2 de pe net, inregistrata de o persoana cu accent regional nu prea o sa reusesti sa inveti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/general/

Inveti de la mama ei. :D Ai acolo pe categorii, tot ce trebuie.
Spor la invatat.

Răspuns utilizator avertizat